Eğitimlerine Birleşik Krallık’ta yüksek öğrenim seviyesinde devam eden öğrencilere tecrübe aktarımı sağlamak adına TUSU tarafından organize edilen ”Dr. Mehmet Güllüoğlu – Öğrencilerle Sohbet” etkinliğimize davetlisiniz.

Mehmet Güllüoğlu kimdir?

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. Dr. Güllüoğlu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı.

Dr. Mehmet Güllüoğlu halen 2017 yılının Ağustos ayında atandığı  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.

Sohbete Katılım

  • Sohbet 18 Nisan 2019, saat 19.00’da King’s College London (WC2R 2LS) The Moot Court salonunda yapılacaktır.
  • Sohbet için katılımcı sayısı 50 ile sınırlı tutulmuştur. 
  • Eğitimlerine Birleşik Krallıktaki herhangi bir üniversitede lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde devam eden ve TUSU üyesi olan tüm öğrenciler sohbete katılabilirler.
  • TUSU’ya ‘‘bu link” üzerinden ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Etkinlik Afişi